Twitter You Tube Flickr iPlex Facebook

Reklamy społeczne

 

 

Sztuka Reklamy Społecznej

 


Reklama Społeczna ma ogromną siłę zmiany naszego nastawienie na wiele aspektów otaczającego nas świata. Czasem wystarczy 30 sekund aby przekonać nas jak ważny jest np. recycling śmieci, czy też pomoc ludziom dotkniętym klęską żywiołową. Dobrze zrobiona reklama społeczna, inspiruje do działania, zmienia negatywne postawy, sprawia, że bardziej świadomie dokonujemy pewnych wyborów.

Dlatego w tym roku wspólnie z firmą iSource, autoryzowanym dystrybutorem marki Apple w Polsce, zapraszamy na przegląd najlepszych reklam społecznych z całego świata. Pokażemy reklamy nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach światowych.

 

Nagrodę dla najlepszej reklamy społecznej ufundowała firma iSource, autoryzowany dystrybutor Apple Polska.


Głosujcie na najlepszą reklamę wchodząc na naszego bloga!!!

 

 


Zobacz jak robią reklamy najlepsi i sam wybierz Twoim zdaniem tą najlepszą!


Zapraszamy do oglądania reklam i wzięcia udziału w głosowaniu poprzez Bloga naszego festiwalu oraz Facebooka.

 

 

 

 

Specjalny blok poświęcimy kampaniom społecznym Fundacji Thomsona Reutersa!

Zapraszamy także na spotkanie z gościem specjalnym, przedstawicielem Fundacji Thomsona Reutersa, Danielem Rostrupem. Blok reklam wraz ze spotkaniem odbędzie się 17.11 o godz. 15.00 w sali nr 2 Kinoteki PKiN w Warszawie.

 

 

 

REKLAMY SPOŁECZNE:

 

 

 


Drzewa dla miast / Trees For Cities
Producer: Studio AKA, Client: Harvest, 2011, 01’30’’

“Trees for Cities” to niezależna instytucja dobroczynna, zajmująca się sadzeniem drzew i inicjatywami proekologicznymi w najbardziej potrzebujących obszarach miejskich.

 

 

 

 

 

Iran: naród blogerów / Iran: A Nation of Bloggers
Producer: Vancouver Film School (A. Chiesa, H. Sukarya, L. Temes & T. Kageyama), 2009, 2’19’’

Główną ideą przyświecającą filmowi jest fakt, że blogowanie stanowi ujście kulturalne dla tysięcy Irańczyków, pomimo tego, że jest to często niebezpieczne zajęcie. Blogowanie jest w swojej istocie środkiem rewolucyjnym. Ten krótki film przypomina ostatni film "Persepolis" i pozwala umieścić "media społecznościowe" w poważniejszym kontekście niż ten, w którym często są lokowane.

 

 

 

 

 

Koalicja gotowych do działania / Coalition of the Willing: Catalyst Section
Producer: Bran Dougherty- Johnson, Client: Coalition Of The Willing, 2010, 45’’

Materiał filmowy „Coalition Of The Willing” prezentuje sposoby wykorzystania nowych technologii internetowych do organizacji przedsięwzięć mających na celu zapobieganie zmianom klimatycznym. Prezentując analizy aktywności w sieci oraz rewolucji społecznej, „Coalition Of The Willing” przedstawia argumenty za rozwojem aktywizmu online i wyjaśnia, w jaki sposób można zachęcić innych do przeciwdziałania ociepleniu klimatu.

 

 

 

 

 

 

Kopernik
Producer: Bran Dougherty- Johnson, Client: Kopernik, 2011, 03’03’’

Reklama Kopernika zachęca do wspierania rozwiązań technologicznych stanowiących element zrównoważonego biznesu lokalnego w krajach rozwijających się. Tak innowacyjne projekty jak Q-drum czy lampy zasilane energią słoneczną mogą zniwelować odwieczne problemy najuboższych krajów.

 

 

 

 

 

Litr światła / Isang Litrong Liwanag
Producer: MyShelter Foundation, 2011, 02’15’’

Innowacyjny projekt „Isang Litrong Liwanag” („Litr światła”) to prawdziwa rewolucja w systemie oświetlenia. Pomysł wykorzystania butelki jako żarówki został zaprojektowany i opatentowany przez studentów Instytutu Technologicznego w Massachusetts, jednak znalazł zastosowanie znacznie wcześniej, m.in. na Filipinach, gdzie zrewolucjonizował dotychczasowe życie mieszkańców.

 

 

 

 


Na ratunek oceanom / How To Save Our Oceans
Producer: Bran Dougherty- Johnson, Client: Harvest, 2011, 03’03’’

Rocznie do Oceanu Spokojnego trafia 6 mln ton odpadów. Z tego 90 % stanowią odpady plastikowe, które nie ulegają biodegradacji; przeciwnie – pod wpływem fotodegradacji plastik rozpada się na miliony drobnych cząsteczek, które w nieskończoność dryfują w ocenicznych wodach. Film zwraca uwagę na potrzebę opracowania prawa regulującego przetwarzanie odpadów, co miałoby nie tylko pozytywny wpływ na środowisko, ale również przyniosłoby nam korzyści finansowe.

 

 

 

 

 

Rozśpiewany Hank - butelka / Hank The Singing Bottle
Producer: These Days, Client: European Container Glass Federation (FEVE), 2009, 01’42’’

Tytułowy bohater jest postacią animowaną, a zarazem maskotką kampanii „Friends of Glass”. Video w parodystyczny sposób nawiązuje do popularnego w latach 80. filmu „Terminator”. Hank przypisuje sobie bowiem autorstwo słów wypowiedzianych przez Arnolda Schwarzeneggera: „I'll be back” (tłum.: „Jeszcze powrócę”). Celem kampanii jest uświadomienie odbiorcom, że opakowanie szklane może być przetwarzane nieskończoną liczbę razy w 100%, nie tracąc przy tym nic na wartości.

 

 

 

 

 

Rób swoje / Do Your Part
Producer: Bran Dougherty- Johnson, Client: Challenge Your World, 2009, 01’

To krótki film przygotowany w ramach projektu Juliena Vallée „Challenge Your World”. Jego celem jest zaprezentowanie możliwych rozwiązań problemów ekologicznych.

 

 

 

 

 

 

Rynek Pokojowych Dywidend / Peace Dividend Marketplace
Producer: Bran Dougherty- Johnson, Client: Peace Dividend Trust, 2011, 03’15’’

Video przedstawia założenia projektu “Peace Dividend Marketplace”, który proponuje alternatywne rozwiązanie problemu udzielania pomocy finansowej i dbania o utrzymanie pokoju w krajach rozwijających się. Zamiast importu dóbr i usług z innych krajów, społeczność międzynarodowa powinna zacząć kupować produkty z lokalnego rynku. Przyczyniłoby się to do stworzenia nowych miejsc pracy i doprowadziło do wzrostu gospodarczego, co w perspektywie zaowocowałoby długotrwałym pokojem i stabilnością.

 

 

 

 

 

Sieć WWF / WWF Threads
Producer: James Hagger/ Troublemakers TV, Client: WWF, 2011, 01’

Z okazji swojego pięćdziesięciolecia WWF w Meksyku zwróciło się do Troublemakers.tv z prośbą o stworzenie kampanii przedstawiającej ich stanowisko wobec zachodzących zmian klimatycznych. W ten sposób narodziła się idea, że „wszyscy jesteśmy połączeni”, co przypomina nam o naszej wzajemnej współzależności na Ziemi.

 

 

 

 


Woda zmienia wszystko / Water Changes Everything
Producer: Jonathan Jarvis / Charity: Water, 2011, 03’23’’

Prawie miliard osób żyje bez dostępu do czystej wody pitnej. Mówi się o kryzysie wodnym. A przecież woda to podstawowa potrzeba życiowa. Dostęp do niej ma wpływ na wszystkie sfery naszego życia – zdrowie, edukację, bezpieczeństwo żywności, a także życie kobiet i dzieci. Możemy rozwiązać problem braku dostępu do wody pitnej jeszcze za naszego życia. Wystarczą trzy minuty, by dowiedzieć się w jaki sposób woda może wszystko zmienić.

 

 

 

 

 

Wolny od konfliktów / Conflict Free
Producer: Blue Panther Film, Client: African Diamond Council, 2010, 01’

W ostatnich latach afrykański handel diamentami nierozerwalnie związany był z przemocą, zwłaszcza wobec dzieci. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży cennych kamieni służyły do finansowania brutalnych wojen domowych w licznych krajach na tym kontynencie. W efekcie producenci przestali dążyć do uregulowania tej gałęzi handlu poprzez system certyfikacji. W ramach sprzeciwu wobec obecnej sytuacji, African Diamond Council – organizacja utworzona przez rządy krajów afrykańskich – zleciła zrealizowanie poruszającej reklamy telewizyjnej, przedstawiającej makabryczny sposób pozyskiwania „krwawych diamentów”. Obraz ten nikogo nie pozostawi obojętnym.

 

 

 

 

 

Wsparcie dla Japonii / Donate for Japan
Producer: Christian Daul/ Scholz&Volkmer, Client: Independent Online Publication, 2011, 13’’

W marcu 2011 roku, kilka dni po trzęsieniu ziemi w regionie Tohoku w Japonii, wciąż nie mogliśmy uwierzyć w to, co stało się po drugiej stronie naszej planety. Właśnie wtedy Christian Daul z “Schulz&Volkmer” zgłosił się z pomysłem nakręcenia reklamy dla Czerwonego Krzyża. Produkcja ruszyła natychmiast. Projekt po prostu musiał ujrzeć światło dzienne.

 

 

 

 

 

Wznieść się ponad plastik / Rise Above Plastic
Producer: Scott Fox, Client: Surfrider Foundation, 2010, 30’’


Plastik zabija ponad 1,5 miliona morskich stworzeń rocznie. Celem twórców filmu jest uczulenie na problem ogromnych ilości odpadów plastikowych, które zalewają naszą planetę. Gdyby każdy z nas zmienił swoje przyzwyczajenia co do użytkowania jednorazowych butelek i toreb plastikowych, moglibyśmy zadbać o czystość wód i ocalić miliony morskich stworzeń, tych małych i dużych.

 

 

 

 

Kampanie społeczne Fundacji Thomsona Reutersa:

 

O Fundacji Thomsona Reutersa

 

Fundacja Thomsona Reutersa, charytatywna gałąź czołowego, światowego dostawcy wiadomości i informacji, pomaga ludziom w potrzebie na całym świecie, zapewniając zaufane informacje i darmową pomoc prawną. Zarejestrowana jako organizacja charytatywna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, Fundacja działa na rzecz rozwoju umiejętności, wartości i wiedzy w całej firmie Thomson Reuters, mając na celu propagowanie praworządności, ratowanie ofiar klęsk żywiołowych i poprawienie standardów dziennikarstwa. Usługi na stronie Fundacji – Trust.org – opierają się na inicjatywach humanitarno-informacyjnych i programach szkoleń dziennikarskich Fundacji Reutersa, którą założono w 1982 r. Wszystkie inicjatywy Fundacji wspierają rozwój lepszych rządów, większą przejrzystość, bardziej skuteczną pomocą humanitarną oraz solidną prasę światową.
 

 


Kampanie społeczne:
 

 

 

Bezpaństwowość: Co to jest  bezpaństwowość? / Statelessness: What is Statelessness?
Produkcja/Production: Thomson Reuters Foundation & Open Society

 

 

 

Bezpaństwowość: Kto jest bezpaństwowcem? / Statelessness: Who is stateless?
Produkcja/Production: Thomson Reuters Foundation

 

Jacy są najbardziej niewidoczni ludzie na świecie?
Prawie 15 milionów ludzi nie ma narodowości. Żyją w zapomnieniu, pozbawieni podstawowych praw, których posiadanie dla większości z nas jest czymś oczywistym. Obywatelstwo jest wpisane w społeczeństwo, dlatego powinniśmy wspierać wszystkich pozbawionych tego przywileju w walce o swoje prawa z rządami państw.

 

 

 

 

 

 

Jeden dzień w Port-au-Prince / One Day Au Port Au Prince

Aby zwrócić uwagę na publikację książki „Haiti in Focus” oraz uczcić pierwszą rocznicę trzęsienia ziemi, Thomson Reuters Foundation zaprezentowała „One Day in Port-au-Prince” – film dokumentalny wyprodukowany przez AlertNet, światowy serwis informacyjny fundacji poświęcony pomocy humanitarnej. Film opowiada o trzęsieniu ziemi i jego następstwach dla wspólnoty Haitańczyków.

 

 

 

 

 

 

Małżeństwo dzieci: Prolog / Child Marriage: Prologue

Każdego dnia na całym świecie ponad 25 tysięcy dziewcząt poniżej 18 roku życia wychodzi za mąż. Wiele nieletnich mężatek czeka bieda, wykorzystywanie i problemy zdrowotne. Przyszłość ich dzieci stoi pod znakiem zapytania.

 

 

 

 

 

 

Pięć scen z ludźmi w sytuacjach kryzysowych / Five Snapshots of People in Crisis

Film przedstawia pięć ujęć różnych katastrof naturalnych, począwszy od klęsk naturalnych, a skończywszy na głodzie i wojnie. Dzięki lepszemu systemowi zapobiegania i zaopatrywania lokalnego rynku możliwe jest sprawniejsze opanowanie sytuacji kryzysowych.