Twitter You Tube Flickr iPlex Facebook

Warsztaty z Andrzejem Fidykiem

 

Zapraszamy na cykl warsztatów filmowych z Mistrzem Dokumentu!

W tym roku warsztat poprowadzi Andrzej Fidyk a w ramach festiwalu zaprezentujemy retrospektywę jego twórczości.

 

Jednym z przesłań naszego festiwalu jest promowanie aktywnej postawy filmowców wobec świata.

Historie o ludziach żyjących w dalekich, biednych krajach, to temat bardzo rzadko podejmowany przez polskich reżyserów. Takich twórców w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki, a najbardziej zasłużonym i znanym pośród nich jest Andrzej Fidyk. Filmy tego reżysera od wielu lat pokazują nam świat, o ktorego istnieniu nie mielismy nawet pojęcia. Wciągają nie tylko swoją niezwykle ciekawą narracją lecz także wysmakowanym obrazem i przemyślanym doborem bohaterów.

 

Zapraszamy na retrospektywę filmów Andrzeja Fidyka! Na Festiwalu HumanDOC pokażemy zarówno jego nowsze, jak i starsze produkcje, które nomen omen wcale się nie zestarzały!

 

Zapraszamy Was także na Warsztaty z Mistrzem, które poprowadzi sam zaproszony reżyser i opowie o meandrach swojej pracy na planie filmowym.

Warsztaty odbędą się juz 14.11.2011 (poniedziałek), o godz. 18.00 w sali nr 2 Kinoteki PKiN w Warszawie.

 

Warsztaty Andrzeja Fidyka są objęte rezerwacją miejsc.
Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 12.11.2011

na e-mail: festival@humandoc.net
W tytule maila obowiązkowo prosimy wpisać hasło ANDRZEJ FIDYK-WARSZTATY.
W treści wiadomości prosimy o opis swojego zawodu/statusu: np. student reżyserii, student kierunku Stosunki Międzynarodowe UW, reżyser, dziennikarz itp.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

O REŻYSERZE

 

Andrzej Fidyk (ur. 1953) studiował w warszawskiej Centralnej Szkole Planowania i Statystyki (dziś: Szkoła Główna Handlowa) w latach 1972-1977. Po ukończeniu studiów przez dwa lata pracował w Polskim Biurze Handlu Zagranicznego. Karierę telewizyjną rozpoczął w roku 1980. Od tamtej pory dla polskiej i brytyjskiej telewizji wyreżyserował ponad 40 filmów dokumentalnych, za które otrzymał liczne nagrody. Andrzej Fidyk jest powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych polskich twórców dokumentalnych, a jego filmografia obejmuje takie tytuły, jak „Kiniarze z Kalkuty" (1998) i „Defilada” (1989).

 

Zobacz program retrospektywy Andrzeja Fidyka